Kırık Kartonpiyer Çatlakları Nasıl Tamir Edilir? Evde Kartonpiyer Tamiri

5fce254cadcdeb234cf503ce.jpg

Kartonpiyer ev estetiğinde kullanılan bir araçtır. Tüm iç dekorasyon malzemelerinin ise genel ismi olarak tanımlanmaktadır.

Kırık Kartonpiyer Çatlakları Nasıl Tamir Edilir?

Kartonpiyer ev görüntüsünde ve estetiğinde önemli bir araçtır. Ev dekorasyonunu tamamlayıcı rol oynayan araçlardan biridir. Ancak aynı zamanda çok çabuk kırılabilen bir malzemedir. Kırıldığında direk yenisini almak yerine tamiri yapılabilen malzemelerden biridir. Tekrar para verip almaktansa tamir etmek daha ekonomik bir yoldur.

Tamir aşamasında ilk önemli detay eskiden kalma kalıntıların hepsinin sökülmesi gerekmektedir. Montaj yapılacak yerin tertemiz bir durumda olması gerekmektedir. Eğer o şekilde olmaz ve montaj kalıntıların üstüne yapılırsa, montajın ömrü uzun sürmez. Aynı zamanda da kalıntıların üzerine yapılan montaj estetik olarak güzel bir görüntü sunmaz.

Kaba ve kabarmış bir görüntüsü olur. Bu nedenle sökme işlemini iyi yapmak gerekmektedir. Sökme işlemi duvarda kullanılmış olan kartonpiyerin yapısına göre değişmektedir. Alçı yapasında bir kartonpiyer ise çekiçten yardım alarak sökmek daha kolay şekilde sökülmesini sağlar.

Eğer köpük yapısında ise kartonpiyer o zaman maket bıçağı ile sökme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Sonrasında yerine koyacağınız kartonpiyeri, kartonpiyerlere ait olan özel yapıştırıcılar ile yapıştırıp montaj işlemini de halletmiş olursunuz.

Evde Kartonpiyer Tamiri

Kartonpiyer tamiri göründüğü kadar zor bir iş değildir. İllaki bir kartonpiyerci de tamir ettirmek gerekmez. Evde de bu tamir herkes tarafından rahat bir şekilde gerçekleştirilebilir. Elinizde kartonpiyer için özel olarak kullanılan yapıştırıcılar, eğer alçı kartonpiyer kullanıyorsanız bir çekiç veya köpük kartonpiyer kullanıyorsanız bir maket bıçağı olduktan sonra evinizde de bu işlemi rahat bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

İlk olarak sökme işlemini halletmeniz gerekmektedir. Alçı kartonpiyer için çekiç, köpük kartonpiyer için maket bıçağı kullanarak söküp sonrasında da yeni kartonpiyeri özel yapıştırıcılar ile yapıştırarak tamirinizi yapmış olursunuz.
 
Üst Alt