Kastamonu Belediyesi’nden ‘evlerinizden çıkmayın’ uyarısı

6313a18a86b2453bc0ee41c5.jpg

Kastamonu’da etkili olan şiddetli sağanak hayatı olumsuz etkiledi. Kastamonu Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarından yapılan yapılan açıklamada, vatandaşlar acil durum olmadıkça evlerinden çıkmamaları noktasında uyarıldı. Yapılan açıklamada, “Kıymetli hemşehrilerimiz aşırı yağışlardan dolayı zaruri durum olmadığı sürece evlerinizden çıkmamanızı ve zemin katlardan ayrılmanızı önemle rica ederiz. Ekiplerimiz yoğun yağış sonucu meydana gelen olumsuzlukları gidermek için çalışmalarına aralıksız devam etmektedir” ifadelerine yer verildi.

SAĞANAK GÜNLÜK YAŞAMI OLUMSUZ ETKİLEDİ; 3 YARALI

Kastamonu'da etkili olan sağanakve fırtına nedeniyle bir binanın çatısından uçarak otomobilin üstüne düşen parçalar, 3 kişinin yaralanmasına neden oldu.

Kastamonu merkezde gün içinde etkili olan yağış, akşam saatlerinde kuvvetini artırarak sağanağa dönüştü. Sağanak yağışla birlikte etkili olan kuvvetli fırtına günlük yaşamı olumsuz etkiledi. Merkeze bağlı Budamış Mahallesinde bir binanın çatısı uçtu. Çatıdan uçan parçalar park halindeki bir otomobilin üzerine düştü. Otomobil içinde bulunan3 kişi yaralanarak hastaneye kaldırıldı. Yaralıların sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.Öte yandan, merkeze bağlı birçok bölgede sağanak sele neden oldu. Fırtına ve tipi nedeniyle araçlar yollarda ilerlemekte güçlük çekerken, bazı yolları su bastı.
 
Üst Alt