Gölde ne gördüğünü yıllar sonra itiraf etti! 'Kafası ata benziyor, çok uzun'

6313933486b2453bc0ee4154.jpg

Derleyen: Oğuzcan Atış / Milliyet.com.tr - Fotoğrafçılıkla uğraşan Linden Adams, 2007 yılında İngiltere'nin kuzeybatısındaki Windermere Gölü'nde ailesiyle vakit geçiriyor ve fotoğraf çekiyordu. Lindendaha iyi fotoğraflar çekmek için farklı açılar aradığı sırada, karısının çığlıklarını duydu. Hemen karısının yanına koşan adam onun uyarısıyla dediği yöne doğru bakmaya başladı. Gösterdiği noktada sislerin arasında devasa bir karartı gördü.Hızlıca fotoğraf makinesine yönelen Linden görünen bu devasa karartının fotoğrafını çekmeye çalışsa da başarılı olamadı. Bunun ardındandürbününe sarıldı, artık fotoğrafını çekemediği bu şey tam karşısındaydı. Adeta korkudan kanı çekilen adam devasa uzunlukta ve kafası ata benzer bir canavara bakıyordu!Olayın üzerinden yıllar geçmesine rağmen gördüğü manzarayı anlatmaya korktuğunu belirten Lindengeçtiğimiz günlerde'Canavarca Teoriler' isimli bir podcast programının konuğu oldu ve yaşadığı o anları dakika dakika anlattı.

6313938e86b2453bc0ee4157.jpg
Linden Adams

'DELİRDİĞİMİZİ DÜŞÜNDÜK'

"Bir hareketlilik olduğunu ilk önce karım gördü ve bana gölde bir şeyler olduğunu söyledi”
diyerek söze başlayan Linden, sözlerine şöyle devam etti:

Alıntı Metni

'İNSANLARIN DALGA GEÇMESİNDEN KORKTUK'

"Ata benzer bir kafası olduğunu hatırlıyorum. Devasa bir cüssesi vardı, korkunç görünüyordu”
sözleriyle gördüğü yaratığı tarif eden Linden, “Uzun süredir bu konuda yazılan şeyleri okuyorum ama o güne dair hatırladığım tek şey bu olduğu için ulaşabildiğim bilgiler kısıtlı” dedi. Göldeki büyük karartıyı gördükten sonra yaşadıkları şokun etkisiyle uzun süre hareket edemediklerini söyleyen Linden,“Çok paniklemiştik ama gördüğümüz şeyin ne olduğunu anlamadan gitmemeye karar verdik. Onu uzunca bir süre izledik ve gölde dolaştığını gördük. Birkaç defa suya dalıp çıktı ve sonrasında tamamen gözden kayboldu"şeklinde konuştu. 20 yıldır aynı yerde yaşayan Linden ve karısı daha önce böyle bir manzarayla karşılaşmadıklarını da söyledi. "Gölde bazen geyiklerin dolaştığını görürüz. O nedenle ilk başta bu şeyin bir geyik olduğunu düşündük ama geyik bu kadar büyük bir cüsseye sahip olamaz. Gördüğümüz şey muhtemelen Nessie’nin ta kendisiydi" duygularını dile getirdi.

Göl canavarı olduğunu düşündüğü silüete ilişkin hiç kimseye şu ana dek bir şey anlatmadığını dile getiren Linden,“Fotoğrafçı olduğum için medyayla çok içli dışlıyım. Birçok kişiye ulaşıp yaşadıklarımı haber yaptırabilirdim. Ancak insanların beni hedef haline getirip ailemle alay etmesini göze alamadım.Bunu yaparsam yaşadığımız bölgeye bir sürü avcı gelip huzurumuzu da kaçırabilirdi. Kendime 'Tüm bunlara gerek var mı?' diye sordum ve susmaya karar verdim"diye de ekledi.

631393a386b2453bc0ee4159.jpg


Alıntı Metni

İDDİALAR BİTMİYOR

Windermere Gölü çevresini ziyaret eden birçok kişi tıpkı Linden Adams ve karısı gibi bölgede dolaşan bir 'canavar' gördüğünü iddia ediyor. Bu konuyla en son iddia geçtiğimiz nisan ayında ortaya atıldı, bir turist 'Nessie' adlı canavarı gördüğünü ve fotoğrafladığını iddia etti.2011 yılında bölgede canavarı gördüğünü ve ve fotoğrafını çektiğini iddia eden Tom Pickles ise,"Üç otomobil boyunda bir hayvandı ve hızlı hareket ediyordu. 20 saniye onu izledim" diye konuşmuştu. Fotoğraf uzmanı David Farnell, yaptığı incelemede fotoğrafın gerçek olduğunu ancak cep telefonuyla çekildiği için boyutunun çok küçük olduğunu bu nedenle üzerinde photoshop ile oynanıp oynanmadığını söylemenin zor olduğunu açıklamıştı. Lancaster Üniversitesi'nden göl ekolojisti Dr. Lan Winfield degörülen cismin bir kedibalığı olabileceğini ancak bu hayvanların devasa boyutlara ulaşmadığını söylemişti.
 
Üst Alt