'Cenazeme hoşgeldiniz!' Helikopterle indi, yakınları dondu kaldı

6499523086b24738cc8e7450.jpg

Belçikalı 45 yaşındaki sosyal medya fenomeni David Baerten, kendi ölümünü taklit ederek sosyal çevresinde kimin onu 'gerçekten önemsediğini' görmek istedi ve akıl almaz bir plan yaptı.

Her şey Baerten'in arkadaşları ve ailesi tarafından 'takdir edilmediğini' hissetmesi ile başladı:

Alıntı Metni

KIZI DAHİL OLDU​

Plana göre, ilk olarak Baerten'in sevdiklerini onun öldüğüne ikna etmek gerekiyordu. Bunun için 45 yaşındaki TikTok'çunun kızı, 'korkunç' haberi vermek için Facebook'a başvurdu:

Alıntı Metni

Baerten'in arkadaşlarını ve ailesini öldüğüne ikna ettikten sonra, sıra cenaze hazırlıklarını yapmaya geldi.

6499520786b24738cc8e744a.jpg

YANINDA KAMERA EKİBİ DE VARDI

Belçika'nın, Liège şehrinin dışında düzenlenen hüzünlü törende, yas tutan insanlar Baerten'i anmak için bir araya geldi. Acılı insanlar törenin başlamasını beklerken, aniden gökyüzünde bir helikopter belirdi.

Helikopter yakınınlardaki tarlalara iniş yaptı. Herkes şok içinde olanları izlerken, bir kamera ekibi yanlarında kimsenin hayalinden geçemeyecek 'bir konukla' helikopterden hızla fırladı. Bu kişi David Baerten'in ta kendisiydi.

Baerten neye uğradığını şaşırmış kalabalığa seslendi:

Alıntı Metni

Kalabalığın bazı üyeleri, yaşadıkları şokun etkisiyle olduğu yerde donakalmışken, diğerleri ise gözyaşlarıyla onu kucaklamak için Baerten'e doğru koştu.

6499521486b24738cc8e744c.jpg

KİMİ AĞLADI, KİMİ İSE ÖFKE KUSTU​

Yaşananların video kaydı TikTok'a yüklendi. İzlenme rekorları kıran görüntülere bir kullanıcı, "Bizi kandırdın, ağlıyordum ve sonra şok geçirdim, dostum sizi çok seviyoruz" dedi.

Ancak kurulan 'oyuna' öfke kusanlar da vardı. Bir diğer kullanıcı, "Artık insanların onu neden sevmediğini biliyoruz" diye yazdı. Yorum yapan diğer kullanıcılar ise, gösterinin ne kadar 'acımasız' ve 'gereksiz' olduğunun altını çizdiler.

6499522686b24738cc8e744e.jpg

PİŞMANLIK İTİRAFI: 'BUNU NEDEN YAPTIN?'​

Olaydan sonraki ilk günlerde nerdeyse hiç pişmanlık duymayan Baerten cenaze için, "Beni gerçekten kimin umursadığını kanıtladı. Gelmeyenler görüşmek için benimle iletişime geçtiler, yani bir bakıma kazandım" dedi.

Ancak Baerten daha sonra gösteriyi iptal etmesi gerektiğini itiraf etti:

Alıntı Metni

Üst Alt