Bio Granit Nedir, Sağlıklı Mıdır? Bio Granit İle Granit Arasındaki Farkları Nelerdir?

60652660adcdeb1cfc58fb15.jpg


Bio granit, özellikle tencere tava gibi mutfak eşyalarının yapımında kullanılan ve dayanıklılığı ile öne çıkan yeni nesil bir malzemedir.

Bio Granit Nedir, Sağlıklı mıdır?

Granit tencere ve tavaların verdiği rahatlığı ve lezzeti başka pek çok mutfak eşyası vermez. Son dönemde hemen hemen her mutfakta rastlamaya başladığımız grani tencereler yakın zamanda yerini daha gelişmiş ve daha dayanıklı versiyonu olan bio granit tencerelere bırakmaya başladı bile. Pişirme deneyimini hem daha doğal hem de daha sağlıklı şekilde yaşamak isteyenlere özel üretilen bio granit tencere ve tavalar lezzetli yemek yapımını bir üst seviyeye çıkarıyor.

Oldukça dayanıklı ve sağlıklı bir malzeme olan bio granit, mutfak eşyalarında yaygın olarak kullanılır. Takviyeli katmanlarla daha dirençli hale gelen bio granit tencere tavalar, metal kullanımına ve bulaşık makinesinde yıkanmaya uygun olduğu için tercih edilir.

Bio Granit ile Granit Arasındaki Farklar Nelerdir?

Granit ve bio granit malzeme birbirine yakın olsa da aralarında belirli farklılıklar bulunur. Kısaca, bio granit granitin daha gelişmiş versiyonudur diyebiliriz. Granit malzemenin geliştirilmesi ile elde edilen bio granit eşyalar, granite göre çok daha dayanıklı ve takviyelidirler. Granitle karşılaştırıldığında ısıya ve darbeye 7 kat daha fazla dayanım gösteren bio granit eşyalar, yanmaz yapışmaz ve kolay temizlenir yüzeylere sahiptir. Doğal ve sağlıklı olması nedeniyle kullanımı gittikçe yaygınlaşan ürünler arasında yer alır.
 
Üst Alt