Sular çekilince ortaya çıktılar

6313e06186b2453bc0ee4427.jpg

İşte onlardan bazıları:

Çekya’dan geçen Elbe Nehri’nde tarih boyunca karşılaşılan kötü hasat, kuraklık ve yoksulluk gibi olayların yazıldığı “açlık taşları” su seviyesinin düşmesinin ardından gün yüzüne çıktı.

İtalya’nın Po Nehri’nde suyun70 yılın en düşük seviyesine düşmesiyle eskimezarkalıntıları, 2’nci Dünya Savaşı’nda batırılangemi enkazı, Nazi askeri aracı ve bomba ortaya çıktı.

İtalya’nın başkenti Roma’da kuraklık, Tiber Nehri’ni de kuruttu ve İmparator Nero’nun yönetimi sırasında inşa edildiği düşünülen bir köprü görünür hale geldi.

Lombardiya’da Oglio Nehri’nin yatağından bronz çağına uzanan ahşap yapı temelleri yükselirken, Como Gölü’nde 100 bin yıllık geyik kafatası, aslan ve gergedan kalıntıları ortaya çıktı.

Sırbistan’da bir asırdır en düşük seviyesini gören Tuna Nehri’nde 2’nci Dünya Savaşı sırasında batan 20’den fazla patlayıcıyla dolu Alman savaş gemisinin enkazı keşfedildi.

İspanya’nın Galiçya kentinde 1992’deAlto Lindoso rezervuarına yer açmak için sular altında bırakılan Aceredo kasabası gün yüzüne çıktı.

6313e07286b2453bc0ee442a.jpg


Kuraklıkla İmparator Nero’nun inşa ettiği köprü Roma’da ortaya çıktı.

İspanya’da sular çekilmesiyle ortaya çıkan Aceredo kasabası turist akınına uğruyor.
 
Üst Alt