Stor Perde Nasıl Çıkarılır? Stor Perde Takma Ve Çıkarma Yolları...

60a8db3286b2440880928274.jpg

Stor perdeyi çıkarabilmek için, yan tırnaklarından kurtarmak gerekiyor. Stor perde tavana takılan sisteme asılan bir perde türü olması nedeniyle, tırnaklar kullanılıyor.

Stor Perde Nasıl Çıkarılır?

Perdeler evlerin olmazsa olmaz eşyalarıdır. Günümüzde çok yaygın olarak kullanılan çok farklı çeşitlerde perdeler bulunuyor. Bu perdelerden biri olan stor perde kişilerce popüler olarak tercih ediliyor. Stor perde hakkında detaylı bilgiye ulaşmak isteyen kişiler, birçok araştırma yapabiliyor. Özellikle stor perde satın alan kişiler, bu perdeyi takma ve çıkarma konusunda sorun yaşayabiliyor. Detaylı bilgi sahibi olmak isteyen bireyler, stor perdeyi kolayca çıkarmak istiyor. Stor perdeyi çıkarmak için kullanılan bazı yöntemler bulunuyor.

Bilindiği üzere stor perde bir mekanizma üzerine takılıyor. Genellikle perdenin sağ ve sol kısmında bir tırnak bulunuyor. Kişiler bu tırnaklardan perdeyi kurtararak, stor perdeyi kolayca çıkarabiliyor. Fakat çok hassas işlemler yapılarak çıkarılmalıdır. Sert müdahale edilmesi tırnakların kırılmasına neden olabileceğinden, dikkatli olmak gerekir. Stor perdeler, mekanizma üzerinde yerleştirilerek kullanılan perde türleridir.

Stor Perde Takma ve Çıkarma Yolları

Stor perde satın almak isteyen kişiler, farklı modeller inceleyerek satın alma işlemini gerçekleştiriyor. Tabi ki stor perde satın alan kişiler, stor perdeyi takmak için birçok yönteme başvurabiliyor. Doğru ve düzgün bir şekilde takmak kişiler tarafından araştırılıyor. Stor perdeyi takmanın bazı yöntemleri bulunuyor. Özellikle mekanizmasının cama boyutuna göre ortalanması gerekiyor. Cam en ölçüsüne göre ortalanan mekanizma tavana vidalanıyor. Daha sonra mekanizma üzerine perde tırnaklar kullanılarak yerleştiriliyor ve kullanılıyor.

Kişiler bazı nedenlerden dolayı stor perdelerini çıkarmak isteyebiliyor. Stor perdeyi çıkarmak için yine tırnaklardan yardım alınması gerekiyor. Fakat sadece perde çıkarmak isteniyorsa, mekanizmayı çıkarmaya gerek yoktur. Mekanizma üzerindeki tırnaklar kullanılarak, perdeyi tek başına çıkarmak mümkündür.
 
Üst Alt