Sıla'nın katili: Cinayeti kabul ediyorum

6318acf286b24504a4ff18e5.jpg

Ankara'da şirkette çalışan Hüseyin Can Gökçek, 16 Şubat'ta geldiği Erikliman köyünde eski nişanlısı Sıla Şentürk (16) ile tartıştı. İkili arasında nişan atma meselesi ve ailenin tehditiddiasıyla suç duyurusunda bulunmasından dolayı çıkan tartışmada Gökçek, iddiaya göre, yöneldiği mutfaktan aldığı ekmek bıçağı ile genç kızın boğazını kesti. Sıla, kanlar içinde yerde kalırken, Gökçek kaçtı.

Bu anlara tanık olan ve o dönem işitme ilekonuşma engeli bulunan babaanne, durumu güçlükle komşularına ifade edip, yardım istedi. Komşuların ihbarıylaadrese polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık ekibinin yaptığı kontrolde Sıla Şentürk’ün hayatını kaybettiği belirlendi. Sıla'nın cenazesi, gözyaşlarıylatoprağa verildi. Kaçmaya çalışırken yakalanan Gökçek ise tutuklandı.

6318ab0b86b24504a4ff18db.jpg


Sıla Şentürk'ü daha önce kaçıran ve 'cinsel istismar ve kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma' suçlamasıyla yargılanması süren Hüseyin Can Gökçekhakkında, 'tasarlayarak ve canavarca hisle çocuğu kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açıldı. Giresun 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya Gökçek, tutuklu bulunduğu Van F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'ndan Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) üzerinden katıldı. Duruşmada Sıla Şentürk'ün annesi Asiye ve babası Bekir Şentürk ile babaanne Hatice Şentürk ile taraf avukatları hazır bulundu.

6318ab2886b24504a4ff18dd.jpg


CİNAYETİ KABUL ETTİ

Sanık Hüseyin Can Gökçek, ifadesinde olay günü beraber kaçmak için anlaştıklarını Sıla Şentürk'ün evine gittiğini, kıskançlık nedeniyle aralarında tartışma çıktığını iddia ederek, cinayeti işlediğini kabul etti. Sanık savunmasında, nişanlandığını ve dini nikah yapıldığını ancak, daha sonra maktul Sıla Şentürk’ün kendisinin aldattığını ve evlenmekten vaz geçtiğini ileri sürdü.

Mahkeme iddianamede geçen sanığın eylemi öncesinde "Uçaktabıçakgider mi?" şeklinde internetten yaptığı aramalara yönelik sorusuna sanık Gökçek,bıçaklara merakı ve ilgisinin olduğunu, yurtdışındaki farklı sitelerde bu nedenle aramalar yaptığını söyledi.

Duruşmada, Sıla Şentürk'ünanne ve babası da yalan söylediğini belirtiklerisanığın en ağır cezayı almasını istedi.

'TORUNUN SÖZÜNÜ TUTMADI, DEYİP KAÇTI'

Duruşmada, tanık olarak dinlenen babaanne Hatice Şentürk ise "Eve nasıl girdiğini görmedim. Yukarıçıktım, yerde yatıyordu. Kapının arkasında gördüğüm sanık, "Torunun sözünü tutmadı" deyip kaçtı. Daha sonra dışarı çıkıp yardım istedim" dedi.

İnşallah bu son acı olur
Kızım tehdit edildiğinden bahsetmedi
 
Üst Alt