Okyanusta 'mucize' kurtuluş: 11 gün boyunca derin dondurucuya sığındı

6316f72086b2472db4d0b1f2.jpg

Brezilya'da yayın yapan Record TV, Romualdo Macedo Rodrigues'in Ağustos'ta üç gün sürmesini planladığı bir balık avı gezisi için yola çıktığını ancak daha sonra teknesinin battığını fark ettiğini bildirdi.

Rodrigues'in yüzme bilmediği, teknesinden yüzen dondurucunun içine atladığı ve 11 gün sonra, battığı yerden yaklaşık 450 kilometre uzakta, Surinam açıklarında diğer balıkçılar tarafından kurtarıldığı aktarıldı.

Rodrigues, Record TV'ye şöyle konuştu:

Alıntı Metni

Bu zorlu deneyim boyunca Rodrigues'in ne yiyeceği ne de suyu vardı. Bir noktada, dondurucunun içine su dolmaya başlayınca elleriyle tahliye etmek zorunda kalmış. Başka bir keresinde, doğaçlamayla kurtarma botu olarak kullandığı dondurucunun etrafında köpekbalıklarının daire çizdiğini ancak sonra gittiklerini söyledi.

"Çocuklarımı ve eşimi düşünüyordum" dedi:

Alıntı Metni

Rodrigues yaklaşık 5 kilo kaybettiğini, gözlerinin güneş ve rüzgârdan zarar gördüğünü ve vücudunun çok fazla susuz kaldığını söyledi.

Sonunda başka bir tekne, dondurucunun yanına geldi. Rodrigues, o sırada görüşünün zayıfladığını ve balıkçıların içeride kimsenin olmadığını düşündüklerini ifade etti. Neyse ki kollarını kaldırıp onların dikkatini çekmeyi başardı.

Ancak kıyıya çıkarılıp ilkyardım yapıldıktan sonra, Surinam polisi onu iki hafta boyunca gözaltında tuttu zira bu ülkede bulunması için gerekli göçmenlik belgeleri yoktu.

Kaynak:Independent Türkçe
 
Üst Alt