MMU’dan sonra HÜRJET de piste çıktI!

6415f3ab86b24a179cf01a12.jpg

Milli Muharip Uçak’tan (MMU) sonra HÜRJET de piste çıktı. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Dün Bismillah dedik bugün Maşallah! MMU’dan sonra HÜRJET de piste çıktı. Yerli ve milli jet uçağımız koşmaya başladı, gökyüzüne kavuşmak için gün sayıyor. Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Bu gurur hepimizin” ifadelerini kullandı.

Dün Bismillah dedik bugün Maşallah!

MMU’dan sonra HÜRJET de piste çıktı. 🇹🇷✈️

Yerli ve milli jet uçağımız koşmaya başladı gökyüzüne kavuşmak için gün sayıyor. Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Bu gurur hepimizin.

— Ismail Demir (@IsmailDemirSSB)

MMU DÜN PİSTE ÇIKTI

İsmail Demir dün Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Şehitlerimizin aziz hatırasına! Milli Muharip Uçak’ımızı 18 Mart’ta hangardan çıkaracağız demiştik. Uçağımız bugün pistin başında! Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde inşallah gök vatanımızda süzülmesine de şahit olacağız” ifadelerine yer verdi.

MMU VE HÜRJET TAKSİ YAPTI

Türk Havacılık Uzay Sanayii Genel Müdürü Temel Kotil yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Türkiye Yüzyılı'nda milletimize olan sözümüzü tuttuk. MMU ve HÜRJET taksi yaptı, ATAK 2 yakında motor çalıştıracak, ANKA 3 de ilk uçuşunu gerçekleştirecek. Binlerce çalışma arkadaşımız ve iş ortaklarımızla ortaya çıkardığımız ürünlerimizi Çanakkale şehitlerimize armağan ediyoruz.

6415f48f86b24a179cf01a17.jpg
ANKA 3 de ilk uçuşunu gerçekleştirecek.

Milli Muharip Uçak hangardan çıktı, dünyada gündem oldu: Türkler rekor kırdı
 
Üst Alt