‘İstanbul 2023 seçiminin lokomotifi olacaktır’

6312839886b24a4e2406417c.jpg

Erdoğan burada yaptığı konuşmada, “AK Parti Türkiye’nin sadece dününün, sadece bugününün değil, yarının da partisidir. Türkiye’yi ve Türk milletini bugün sahip olduğu kalkınma ve demokrasi standartlarına biz çıkardık. Ülkemizin bugün karşı karşıya bulunduğu sıkıntıları çözecek birikime, dirayete, programa, kararlılığa yine biz sahibiz. Büyük ve güçlü Türkiye’yi adım adım inşa edecek olanda yine biziz. İstanbul, kuruluşumuzdan bugüne tüm zaferlerimizin olduğu gibi 2023 seçimlerinin de Allah’ın izniyle lokomotifi olacaktır. İl teşkilatımızın geçtiğimiz ay sonunda başlattığı ‘Yüz yüze 100 gün’ kampanyasını 2023 şahlanışının ilk işareti olarak görüyorum” dedi.Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Cumhur İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayının şahsım olduğunu aylar öncesinden Cumhur İttifakı olarak milletimizle paylaştık. Buna karşılık diğer ittifaklar ve partiler henüz herhangi bir Cumhurbaşkanı adayı telaffuz edemedi. Milletin karşısına çıkartacak aday için bile bunca ayak oyunu, bunca dalavera işine girdiler. Allah muhafaza bunların yönetime gelmeleri halinde ülkeyi nasıl bir felakete sürükleyebileceklerini düşünmek bile istemiyoruz.”

Johnson ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün Birleşik Krallık Başbakanı Boris Johnson ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. İletişim Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre; Erdoğan, Johnson’un görev süresi boyunca kendisiyle yakın bir diyalog tesis ettiklerini ve iki ülke ilişkilerini geliştirdiklerini belirtti. Erdoğan, stratejik ortak ve yakın müttefik olan Birleşik Krallık’la ilişkilerin aynı sağduyu ve öngörüyle önümüzdeki dönemde her alanda derinleşerek gelişeceğine inandığını ifade etti. Erdoğan, dün ayrıca Vahdettin Köşkü’nde burada Kongo Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Denis Sassou NGuesso ile görüştü.

Üst Alt