Demirören Medya Lisesi’nde ilk ders zili

631fb2e986b2472e4048ec61.jpg

EĞİTİM SERVİSİ - Demirören Medya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL) ilk öğrencileriyle 2022-2023 eğitim-öğretim yılına başladı. Yeni dönem başlangıcını, öğrenciler, veliler, akademik kadro ve Demirören Medya yöneticilerinin katıldığı bir törenle gerçekleştiren lisede, ilk ders zilini, Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Meltem Demirören Oktay, öğrencilerle birlikte çaldı.

Türkiye’nin dört bir yanından başarılı öğrenciler tarafından tercih edilen ve birçok Anadolu ve fen lisesinin yüzdelik dilimlerini geride bırakarak 0,12 yüzdelik dilimden öğrenci alan Demirören Medya MTAL’de ilk yıl öğrenciler hazırlık sınıfında okuyacak ve ana dili İngilizce olan öğretmenlerden ders alacaklar.

‘Gelecek inşa ediyoruz’

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından ders yılı açılış konuşmasını yapan Demirören Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Atila Ertoğan, şunları söyledi: “Bu yıl ilk defa öğrenci almanın heyecanıyla evlatlarımızı uzun bir süredir bekliyoruz. Türkiye’nin ilk ve tek medya lisesi olan Demirören Medya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü olarak ilk ders günümüzde, sanki yıllardır birlikteymişçesine büyük bir heyecanla tüm öğretmenlerimiz ve Demirören Medya yönetimi ile birlikte sizleri ağırlamış olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Okulun açılmasında büyük emekleri olan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’e, öğrencilerimizi evlatları gibi gören ve onlar için her şeyin en güzelini isteyen Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Meltem Demirören Oktay’a, bize bu projenin başlangıcından beri desteğini hiç esirgemeyen çok kıymetli danışma ve yürütme kurulumuza ve Türkiye’nin en büyük medya grubu olan Demirören Medya ailesine sonsuz teşekkür ve şükranlarımı sunuyorum.”

Mutlu ve başarılı bir eğitim-öğretim yılı dileklerinde bulunan Ertoğan, “Hep birlikte çocuklarımız için bir gelecek inşa edeceğiz. Öğrencilerimizi Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, dünya standartlarında ve çağdaş bir eğitim almış, ülkemizin milli ve manevi değerlerine bağlı birer genç olarak mezun etmek en büyük hedefimiz. Çocuklarınızı bizlere emanet ettiniz, emanetlerinizi aldık ve emin ellerdeler.2022-2023 eğitim öğretim yılının öğretmenlerimize, öğrencilerimize, anne-babalara ve bütün milletimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

‘Şartları çok iyi’

Demirören MTAL’de eğitime başlayan 30 öğrenci, ilk gün heyecanıyla sınıflarda yerlerini aldılar. Öğrencilerden Ceylin Ceyda Aktuna, “İlk tercihimdi ve yerleştim. Araştırdım okulun şartlarını beğenmiştim. İleride iyi bir gazeteci olmak istiyorum. Çok güzel bir yıl olmasını diliyorum” dedi.

Güneş Ece İskender ise “Heyecanlıyım, okulumu çok seviyorum. Haber spikeri olmak istiyorum. Okulumun şartları çok iyi, mutluyum” ifadelerini kullandı.

631fb29386b2472e4048ec5c.jpg

Bakan Özer öğrencilere başarı diledi

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Demirören Medya MTAL’yi ziyaret etti. Programda Bakan Özer’eDemirören Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yıldırım Demirören, Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Meltem Demirören Oktay, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir ve Demirören Medya yöneticileri eşlik etti.Okulda ilk olarak uygulama atölyelerini gezen Özer, daha sonra gazetecilik ve radyo-televizyon hazırlık sınıfları ile bilişim teknoloji atölyelerine konuk oldu. LGSsınavında yüzde 0.12’lik başarı diliminde yer alarak Yozgat, Diyarbakır, Yalova gibi farklı illerden okula yerleşen öğrencilerle sohbet eden Özer, duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Başarılı öğrencilerin meslek liselerini tercih etmeye başladığının altını çizen Özer, şunları söyledi: “Artık sektörün tüm temsilcileriyle birlikte eğitim dizayn ediliyor. Sektör temsilcileri, mezunların gelmesini beklemiyor. Yani medyayla ilgili bir elemana ihtiyaç varsa medyanın güçlü temsilcileriyle birlikte eğitimiplanlıyoruz.Öğretmenlerimizin işbaşı ve mesleki gelişim eğitimlerini de birlikte planlıyoruz ve en önemlisi, sektörün duayen isimlerinin, uzmanların da öğrencilere ders verdiği bir eğitim ortamını oluşturmuş oluyoruz. Gerisi artık istihdam... İstihdamla ilgili hiçbir sıkıntı kalmıyor çünkü sektörün talep ettiği becerilere sahip olan öğrenciler yetişmiş oluyor.”

Mesleki eğitimde sektör ve bakanlığın el ele vererek pek çok başarı hikâyesi ortaya çıkaracağını söyleyen Özer, tüm öğrenci ve öğretmenlere başarılı bir eğitim öğretim dönemi geçirmelerini diledi.

Üst Alt