Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Sırbistan'da iş adamlarına çağrı

63188e9186b24a56b07ba908.jpg

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye-Sırbistan İş Forumu'nda açıklamalarda bulundu.
Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

Sırbistan İş Forumu'nun hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bu topraklarda asırlar boyunca bir arada yaşadık. Aramızdaki kadim dostluk önemli rol oynuyor. Bölgedeki istikrarın sürmesi için birlikte çalışıyoruz. Sırbistan isabetli ekonomi programıyla büyümeyi sürdürdü. Ülkeye çok sayıda yatırımcı geliyor. Ekonomik ve ticari ilişkiler ülkeler arasında bağları kuvvetlendirmenin yanında barışa da katkı sağlıyor.

YATIRIMLARIMIZ ADETA SIÇRAMA YAPTI

Ticaret hacmimiz geçen sene rekor kırarak 2 milyar dolara yaklaştı. Sırbistan'daki yatırımlarımız son 10 yılda adeta sıçrama yaparak, 1 milyon dolardan 400 milyon dolara çıktı. Sırbistan'daki firmalarımız 1300'ü aştı.

Müteahhitlik firmalarımız Sırbistan'da önemli projeler imza atıyor. Bu projelerin 48 tanesi 2018 sonrası hayata geçirildiğine dikkat çekmek istiyorum. Sırbistan ile işbirliğimizi ilerleteceğimize inanıyorum.

REKOR KIRMASINI BEKLİYORUM

Karşılıklı turist sayılarımız büyük bir ivme ile artıyor. Bu yıl ülkemizi ziyaret edecek turist sayısının rekor kırarak 300 binin üzerine çıkmasını bekliyorum.

YENİ BİR ADIM ATIYORUZ

Yeni bir adım daha atıyoruz. Sırbistan'a kimlikle rahatlıkla seyahat edilebilecek. Adeta kendi ülkenizde bir yere gidiyor gibi, yeni bir süreci başlatmış olduk. Kimlik ile seyahat yatırımlarının teşviki ve korunması gibi konularda toplam 7 anlaşmayı imzaladık.

HER ZAMAN KAPIMIZ AÇIK

Sırbistan'la yakaladığımız en üst seviyedeki anlayış birliği herkes için bulunmaz bir nimet teşkil ediyor. Ekonomik ve ticari işbirliğimizi daha da sağlamlaştırmak hepimizin elindedir. Sayın Vucic ile biz üzerimize düşeni yapmaya her zaman hazırız. Sırbistan'dan da ülkemizde yatırım yapacak müteşebbislere kapımız her zaman açıktır.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Avrupa'daki enerji kriziyle ilgili açıklama: Batı yanlış yapıyor!

Üst Alt